VIDEO / Xavi Simons konsiderohet Messi i ri tek Barcelona

0
SHPËRNDAJE

Barcelona gjithnjë prodhon talente në Akademinë e saj, ku shumë prej tyre kur rriten bëhen yje të futbollit botëror.

Nga shkolla katalanase ka dalë njëri prej yjeve më të mëdhenj, Lionnel Messi. Shumë prej brezave të rinj ëndërrojnë të bëhen si argjentinasi, por tek ekipetn zinxhir të Barcelonës duket se ka “lindur” pasardhësi i “pleshtit”/

Xavi Simons është 13 vjeç dhe nga specialistët e klubit katalanas konsiderohet si Messi i ri.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.