Vijon organizimi i derbit të kryeqytetit

0
SHPËRNDAJE

Derbi ka për organizator skuadrën e Tiranës, ndaj dhe bardheblutë ndaj Partizanit duhet të ndajnë sektoret e tifozerive, bashkë me to edhe cmimet e biletave. Në këtë mënyrë klubi bardheblu ka bërë të ditur se në “Selman Stërmasi” tifozët e kuq do të akomodohen në sektoret B1 dhe B2 të Tribunës kryesore dhe në H1 dhe H2 në pjesën e ultrasve. E gjitha pjesa e mbetur e stadiumit do të jetë për tifozët bardheblu.

Derbi Tirana-Partizani
Derbi Tirana-Partizani

Cmimet  e biletave tashmë janë vendosur. A1, A2, B1, B2 kushtojnë 2000 lekë, ndërkohë që e gjithë pjesa e mbetur 500 lekë. Duket se s’ka diferencime në cmime, kështu deri tani s’ka as vend për polemika mes palëve, edhe pse derbi mbetet gjithnjë derbi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.