Viti Strakoshës, rekord të ri te Lazio

0
SHPËRNDAJE

Si të mos mjaftojë forma e shkëlqyer që po kalon, Thomas Strakosha ka edhe një rekord personal me Lacion. Gardiani shqiptar është i vetmi në skuadrën e Inzagit që nuk ka munguar asnjëherë në 21 ndeshjet e kampionatit.

Strakosha është kthyer në një nga futbollistët më të rëndësishëm të kryeqytetasve dhe këtë gjë e tregoi më së miri në sfidën ndaj Udineses ku kreu dy pritje vendimtare.

7 janë skuadrat në Serinë A që nuk kanë një lojtar të pazëvendësueshëm, ku mes tyre ndodhen edhe dy kryesuesit e Napoli dhe Juventus.

Lojtarët e pazëvendësueshëm te skuadrat e Serisë A:

Lacio – Strakosha

Inter- Handanoviç, Skriniar, Perishiç

Milan – Donaruma

Roma – Alison

Fiorentina – Sportielo

Torino – Sirigu, N’Kulu

Sampdoria – Silvestre

Xhenova – Perin

Sasuolo – Konsili, Açerbi

Krotone – Kordaz

Kievo – Sorrentino, Kaçatore

SPAL – Gomis

Verona – Nikolas

Juventus –

Napoli –

Atalanta –

Benevento –

Bolonja –

Kaljari –

Udinese –

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU