Vjen humbja e parë për Prishtinën, ndërpritet ndeshja e Ferronikelit

0
SHPËRNDAJE

????????????????????????????????????
John John shenues i dy golave

Superliga e Kosovës nuk ka më skuadra të pamposhtura. Ka qenë skuadra e Trepçës’89, e cila ia ka shkaktuar humbjen e parë Prishtinës në këtë edicion, duke e mposhtur në derbin e javës së 9-të që u zhvillua në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, me rezultat 2:0.

Hero i fitores së Trepçës’89 ishte Oto John John, i cili realizoi të golat e kësaj ndeshje në minutat 11-të e 72-të. Pas kësaj fitoreje Trepça’89 shkëputet në kreun e epërsisë me 4 pikë më shumë se Prishtina.

Ndërkohë, ndeshja në Merdar ndërmjet Llapit dhe Feronikelit është ndërprerë në minutën e 68-të, pasi një tifoz I pandërgjegjshëm goditi me gurë gjyqtarin anësor, Erduan Baliqi, I cili e pati të pamundur për ta vazhduar ndeshjen. Në atë periudhë Feronikeli ishte në epërsi 3:0, me golat e shënuar nga Mendurim Hoti (33’) dhe Blerand Kurtishaj(40’ e 46’).

Në dy ndeshjet e tjera Drita-Ferizaj dhe Trepça-Drenica nuk pati fitues, por as gola/ffk

Vala Superliga, java e 9-të
E shtunë
Liria -Gjilani                             1-0
Hajvalia – Besa                         0-0

E diel
Llapi – Feronikeli                     (0-3 u ndërpre në min 68)
Prishtina – Trepça’89               0-2
Drita – Ferizaj                         0-0
Trepça – Drenica                     0-0

S'KA KOMENTE

Comments are closed.