Vjen tjetër rikthim për Tiranën

0
SHPËRNDAJE

tiranaNjë tjetër rikthim tjetër është regjistruar sot te Tirana, Vetëm se nuk bëhet fjalë për ndonjë lojtar të cilit i është prishur mendja. Saktësisht, drejtori sportiv Devi Muka ka mirëpritur Gjergji Muzakën, i cili është kthyer nga Greqia, ku ka mbaruar terapinë për gjurin e operuar. Tani ka rinisur stërvitjen në “Skender Halili”, fillimisht i diferencuar nga grupi. Pas më teper se tre muajsh nga operacioni ne gju, Muzaka ka nisur të vrapojë dhe të zhvilloëj ushtrime të veçanta për të rikuperuar dëmtimin.

muxaSipas informacioneve që vijnë nga klubi bardheblu, faza rehabilituese ka ecur me një ritëm të kënaqshëm. Teksa vetë Muzaka e sheh me optimizëm dhe të shpejtë rikthimin në fushëe. Me pak fjalë mund të thuhse se Muka e ka prezantuar sot Gjergjin, si një tjetër përforcim, teksa shume shpejt do të jete pjese e skuadrës për sezonin e ri, ku 24 herë kampionët e Shqipërisë do të synojnë t’i çojnë titujt në 25.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.