Vllaznia dhe Kinostudio me fitore dyshifrore

0
SHPËRNDAJE

femra futbollVllaznia dhe Kinostudio kane qene dy ekipet e kesaj fundjave duke fituar 0-11 dhe 10-0 ndaj AAS dhe Teutes respektivisht, duke shfaqur edhe njehere disnivelin e madh mes klubeve te femrave por edhe mungeses se pervojes e perfshirjes se moshave shume te reja ne kete sport.

Dihet tashme prej kohesh dhe nuk kishte asnje dyshim qe ceshtja e titullit kampion ishte nje formalitet per Vllaznine qe shkon nga rekordi ne rekord por po perflitet shume per nje investim te madh te Skenderbeu qe do te synoje te shkurorezoje Vllaznine ne nje te ardhme shume te afert.

Dje, Skenderbeu fitoi 4-1 ndaj Jubanit duke patur ne radhet e saj edhe afrimin e fundit, Albina Rrahmanin, lojtaren me pervoje te madhe ne Kombetaren e Shqiperise. Tirana AS arriti nje fitore te bukur 2-4 ndaj The Door ndersa edhe Apolonia shkelqeu ne nje ndeshje te lehte, 7-0 ndaj Dajtit.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.