Vllaznia kërkon dy sulmuesit e Tiranës

0
SHPËRNDAJE


Superiorja / Ifeani Ede dhe Moktar Sise, që të dy këta futbollistë, me gjasa nuk do të jenë pjesë e Tiranës sezonin e ardhshëm, por në Europë do të luajnë.

Sipas asaj që shkruan gazeta “Panorama Sport”, të dy këta sulmues janë në “orbitën” e Vllaznisë, e cila kërkon të përforcohet në sulm.

Fakti që këta dy lojtarë tashmë e njohin kampionatin shqiptar, bën që shkodranët të binden të futen në tratativa për t’i bërë pjesë të Vllaznisë këta futbollistë.

Ede luan si qendërsulmuesin, ndërsa Sise mund të luajë edhe nga krahët e sulmit apo si sulmues i dytë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.