Vllaznia mbyll merkaton me Sosën

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Sebastian Sosa ndodher në Shkodër. Sulmuesi uruguajan që ishte pjesë e Vllaznisë në sezonin e kaluar, tashmë ka vendosur të rikthehet tek kuqeblutë. Sosa ka firmosur kontratën dhe është bërë zyrtarisht një lojtar i Vllaznisë për sezonin e ri. Sosa zhvilloi një sezon mjaft të mirë tek shkodranët deri në janar të 2015 ku kë pas u largua. Ky transferim është edhe i fundit për këtë ekip në merkaton që tashmë është mbyllur. Sebastian Sosa do të vihet menjëherë nën urdhërat e trajnerit Zmijani për t’u ambjentuar me grupin pasi është një lojtar që do i nevojitet shumë skuadrës shkodrane në këto momente.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.