Vllaznia me probleme përpara takimit me Tiranën

0
SHPËRNDAJE

14516554_1064268833685908_3888203324569430930_n

Vllaznia fitoi të mërkurën me Kamzën në ndeshjen e parë të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë, por në atë ndeshje dolën të dëmtuar Ambroz Kapaklija dhe Brunild Pepa.

Kapaklija është stërvitur sot me ekipin dhe duket se nuk ka probleme serioze, ndërsa sulmuesi Pepa do të mungojë në takimin ndaj Tiranës. Përveç tyre, me probleme është edhe Ditmar Bicaj.

Qendërmbrojtësi ka një problem muskulor dhe pritet të një kryejë një EKO për të parë gjendjen e tij.

Mungesa e këtyre lojtarëve do të bënte që për trajnerin Cungu alternativat të ishin më të pakta, ndaj shpresohet shumë që të mos ketë probleme serioze për ta. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.