Vllaznia shpartallon Flamurtarin

0
SHPËRNDAJE

Ekipi i Vllaznisë arriti një fitore të pastër ndaj Flamurtarit, në ndeshjen e fundit që mbyll javën e 23 të Superiores.

Vendasit fitojnë 3 pikë mbijetese, teksa përballë kishin vlonjatët, që kërkonin të riktheheshin në vendin e dytë.

Me mungesën e Malotës, Gjoka ka rikthyer në mbrojtje Orelesin. Nga ana tjetër, Shpëtim Duro ka hedhur nga minuta e parë Alveshin dhe Kamaran.

Në pjesën e parë kanë vendosur golat e Vucajt dhe Sukajt, teksa në të dyja rastet vihej re pasiguria e treguar nga ana e portierit të ri që mbron portën e Flamurtarit pas dëmtimit të Nurkoviç, Pano Qirkos. Pavarësisht disa aksioneve të vlonjatëve, ekipi i Duros është ndalur vetëm te penalltitë, pasi ka kërkuar dy të tilla në këtë pjesë të parë. Sukaj vulosi fitoren me golin e 3-të në pjesën e dytë. Gilman Lika gaboi nga pika e bardhë duke goditur shtyllën e cila i mohoi Vllaznisën golin e 4-tërt.

 

Vllaznia-Flamurtari 3-0 (Vucaj 13′, Sukaj 37′, 48′)

Vllaznia: Sherri, Gocaj, Orelesi, Berisha, Mersini, Krymi, Tafili, Lika, Vucaj (Gurishta 85′), Çinari (Kalaja 73′), Sukaj(Pjeshka 79′)
Trajner: Ernest Gjoka

Flamurtari: Qirko, Musta (Tushi 83′), Veliu, Polozhani, Siljanovski, Deliaj (Nedelkjoviç 58′), Zuka, Hyseni, Alvesh, Kamara, Bushiç
Trajner: Shpëtim Duro

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU