Vllaznia triumfon përballë Celjes

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Vllaznia vazhdon fazën përgatitore në Slloveni, teksa ditën e sotme ka zhvilluar edhe një tjetër ndeshje miqësore. Ekipini drejtuar nga trajneri Zmijani kanë mposhtur kundërshtarët e Celje të cilët luanin në këtë ndeshje me formacionin e tyre rezervë, me rezultatin 1-0. Ndeshja ishte mjaft e fortë nga të dyja skuadrat, dhe pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola. Në pjesën e dytë shkodranët tregohen më të saktë teksa arrijnë të shënojnë edhe golin e fitores me anë të mbrojtësit Cicmil, i cili ekzekutoi saktë një 11-metërsh. Me këtë fitore Vllaznia tregon se ndodhet në një gjëndje të mirë për momentin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.