Vojvoda debuton me humbje

0
SHPËRNDAJE

Lojtari i Kombëtares kuqezi, Mërgim Vojvoda, e ka nisur ndeshjen e javës së parë të Jupiler League të Belgjikes si titullar, një tregues shumë i rëndësishëm ky për një 21 vjecar.

E megjithatë Mouscron ku luan Vojvoda  nuk e ka përballuar dot Anderlecht që ka fituar 1-2 ndërsa lojtari shqiptar është ndëshkuar me karton të verdhë në ’41 dhe me fillimin e pjesës së dytë është zëvendësuar nga trajneri de Boeck.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.