Vulic : Amir Rrahmani është nga blerjet më të mira të kampionatit kroat

0
SHPËRNDAJE

vulic

 

Trajneri i RNK Split Zoran Vulic ka folur me superlativa për blerjen e mbrojtësit shqiptar Amir Rrahmani. Kroati e vlerëson shumë mbrojtësin dhe duket se ka besim të plotë te ky i fundit dhe kjo duket qartë edhe nga deklaratat e sotme : ”Amir Rrahmani është një nga blerjet më të mira në kampionatin kroat. Këtë e them me bindje të plotë dhe këtë sezon do e shihni që Rrahmani do zhvillojë ndeshje shumë të mira. Madje ju them se shumë shpejt do ta shihni në një ekip të madh” – u shpreh trajneri i cili duket se është befasuar nga performanca e mbrojtësit shqiptar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.