WBA kryen transferimin më të shtrenjtë të historisë së saj

0
SHPËRNDAJE

rondonSkuadra angleze e WBA ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit venezuelian Salomon Rondon për vlerën e plot…12 milionë paundëve. Besojeni apo jo kjo është vlera më e lartë e paguar ndonjëherë nga klubi për blerjen e një lojtari. Rondon u transferua në Angli nga rusët e Zenit dhe do të përforcojë sulmin e West Bromwich. 25 vjeçari do të firmosë një kontratë 4 vjeçare me klubin e tij të ri.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.