West Ham përuron stadiumin e ri kundër Juventusit

0
SHPËRNDAJE

olympic-stadium-general-view-rugby-world-cup_3427901Data 7 gusht do te shenoje kalimin e West Ham ne stadiumin e ri olimpik prej 60 mije vendesh dhe kundershtari i anglezeve ate dite eshte perzgjedhur Juventus. Ne fakt ky stadium eshte ndertuar per Lojerat Olimpike 2012 por tani kalon ne pronesi te West Ham qe deri me tani ka luajtur ne “Upton Park” per plot 112 vjet.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.