Williams triumfon në Wimbledon 2016

0
SHPËRNDAJE

070916-sports-serena-williams-wimbledon
Serena Williams

Numri një i botës, Serena Williams, triumfoi ndaj numrit 4, gjermanes Angelique Kerber duke fituar për të shtatën herë turneun e Wimbledon. Tenistja 34 vjecare fitoi në dy sete, 7-5 dhe 6-3 duke barazuar rekordin e gjermanes Steffi Graf. Kerber e kishte mundur në Australian Open Serenën por kësaj radhe nuk ja doli të befasojë përsëri. Trofeun e parë në Wimbledon, Williams e pati arritur plot 14 vjet më parë ndërsa tani me këtë trofe, shkoi në 22 numri i turneve të mëdhenj të tenisit (Grand Slams).

S'KA KOMENTE

Comments are closed.