Xavi Hernandez kundër futbollit të Atletico Madridit

0
SHPËRNDAJE

xavi

Simeone me Atleticon e tij ka ngjallur debat për mënyrën e futbollit që po aplikon, është radha e Xavit mbi këtë temë.

Ish mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka kritikuar Atletico Madridin dhe Diego Simeonen për mënyrën se si luajnë.

Ai tha se skuadrat e mëdha si Barcelona apo Real Madrid nuk do të luanin kurrë në atë mënyrë.

“Drejtimi Simeones është i jashtëzakonshëm. Por, për ekipe të mëdha si Barcelona dhe Real Madrid, ky stil i lojës do të ishte i papranueshëm. Ato nuk guxojnë të luajnë si Atletico Madrid”, tha Xavi gjatë një interviste për BeIN Sport.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.