Xhaka dhe Aliji i bëjnë “gropën” Sadikut

0
SHPËRNDAJE

Taulant Xhaka
Taulant Xhaka

Legjionarët/ Skuadra e Basel e shpallur tashmë kampione e Zvicrës, ku luajnë edhe Taulant Xhaka e Naser Aliji, është ndalur sot në një barazim ndaj Vaduzit të Armando Sadikut që më tepër i ka prishur punë këtyre të fundit. Ndeshja mes dy skuadrave u mbyll me rrjeta të paprekaura teksa të tre këta lojtarë nisën ndeshjen nga minuta e parë. Ishte një takim shumë i luftuar nga të skuadrat, për më tepër nga Vaduz që kërkon pikë mbijetese.

Armando Sadiku
Armando Sadiku

Pavarësisht shumë rasteve për shënim, si Vaduz ashtu edhe Basel nuk do t’a gjenin rrugën e golit për të marrë fitoren e dëshiruar. Pas këtij barasiki skuadra e Vaduzit mbetet sërish në fund të renditjes ke 26 pikë, ndërkohë ekipin kampion i Basel shkon në kuotën 73 pikëve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.