Ylli i Arsenalit pranë dënimit me burg

0
SHPËRNDAJE

1ede0b81e2535623b81ef7f35cad164cZhvillime të papritura te Arseal që sivjet po bën një ecuri shumë të mirë si në kampionat ashtu edhe në kupat e Europës. Eshtë pikërisht Alexis Sanchez ai që po përballet me akuzat e manipulimit të taksave pasi rreth katër vite më parë nuk raportonte në shtet të ardhurat nga të drejtat e imazhit.

Vec kësaj, Sanchez akuzohet edhe për transferim parash në ishujt Karaibe për të fshehur këto të ardhura në bankat ku nuk paguhen taksa. Akuza është mjaft e rëndë dhe shumat e mëdha të cilat mund të cojnë deri në burgosjen e futbollistit kilian. Më parë janë akuzuar nga gjykatat spanjolle edhe lojtarë si Messi, Mascherano, Adriano dhe Eto’o.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.