Ylli i futbollit gjerman mund të lërë futbollin vetëm 24 vjeç

0
SHPËRNDAJE


Ylli i Borusias së Dortmundit dhe kombëtares gjermane mund të mbyllë këtu karrierën si futbollist.

Një lajm të tillë e bën të ditur e përditshmja britanike, “The Sun”, sipas së cilëve ditën e djeshme Mario Gëtze u pa të largohej nga stërvitja e Borusias dhe si shkak u mendua të ishte një problem muskulor.

Por pas ekzaminimit të mëtejshëm të mjekëve të klubit, rezultoi se Gëtze vuan nga një sëmundje e quajtur “çrregullim i metabolizmit”, gjë e cila rrezikon ta detyrojë 24-vjeçarin ta mbyllë këtu karrierën si futbollist.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.