Ylli Shameti:Mbrojtja e titullit s’do të jetë e lehtë

0
SHPËRNDAJE

Ne interviste per “supersport” shtatlarti i Kukesit Ylli Shameti flet per Kukesin e sezonit te ri , ku shprehet se mbrojtja e titullit sdo te jete e lehte.

Shameti:Kukësi ka ndryshuar shumë krahasuar me skuadrën që mbylli sezonin. Ata qe kanë qenë dhe janë larguar kanë bërë shumë mirë por besoj se edhe ata që kanë ardhur janë po aq të mirë. Mbrojtja e titullit s’do të jetë e lehtë.

Rinovimi kontrates me Kukesin?

Shameti:Luaj prej katër vitesh te Kukësi dhe nuk mendoj se kisha arsye të forta për të ndryshuar ambient prandaj vendosa të jap edhe një vit tjetër kontrobut te kjo skuadër.

Por si e ka gjetur Shameti gjuhën e përbashkët me një karakter ndoshta disi të vështirë si presidenti Gjici ?

“Unë kam krijuar gjithmonë marrëdhënie korrekte te të gjitha skuadrat ku kam luajtur. Edhe me Gjicin kam patur marrëdhënie shumë të mirë dhe korrekte, gjë që është reflektuat me këtë bashkëpunim afatgjatë me klubin e Kukësit.

Mlladen Milinkovic?

Shameti:Nuk i qesh kollaj buza, por është trajner profesionisht. Shpresoj të marrë më të mirën prej nesh.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.