Zbulohen 5 kandidaturat për Topin e Artë, mungon Messi

0
SHPËRNDAJE

fifa-ballon-dor-award-2016-ceremony-grand-finale-event-best-football-player-award-by-fifa-ballon-dor-trophy-2015-2016

Pas 6 vitesh Topi i Artë është ndarë nga FIFA. France Football tani është në krye të zgjedhjes së Çmimit Prestigjoz dhe ka zbuluar 5 nominimet kryesore mëngjesin e sotëm.

Gazeta France Football ka dorëzuar çmimin Topi i Artë që nga viti 1956 për lojtarin më të mirë, ndërsa FIFA ka dhënë çmimin e vet për “Lojtari i Vitit”. Që prej 2010, FIFA dhe France Football dhanë së bashku Topin e Artë, çmim që u nda gjithë këto vite vetëm nga Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Ajo që vihet re këtë vit është mungesa e yllit argjentinas Leo Messi, i cili mungon në 5-shen kryesore. /minuta90.com/

Të nominuarit për Topin e Artë janë:

Cristiano Ronaldo

Gareth Bale

Gianluiggi Buffon

Pierre Emerick-Aubameyang

Sergio Aguero

S'KA KOMENTE

Comments are closed.