Zbulohen fakte të rënda mbi vdekjen e Ekeng në fushën e lojës

0
SHPËRNDAJE

imageZbardhen detaje tjera mbi vdekjen e futbollistit të Dinamos së Bukureshtit. Sipas asaj që ka zbuluar agjensia e lajmeve “Reuters”, autoritetet shtetërore të Rumanisë i kanë pezulluar licencën kompanisë private të ambulance, “Puls”. Kjo masë e ashpër erdhi për shkak se kjo kompani nuk pati kushte normale për trajtimin e Ekeng, i cili më pas ndërroi jetë. Dyshohet dhe mendoher se nëse do t’i jepej kamerunasit ndihma e shpejtë, ai edhe mund të mbijetonte. Ekeng ra në fushën e lojës në minutën e 71-të, pas një ataku kardiak.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.