Zbulohet trajneri më i rëndësishëm në karrierën e Leo Messit

0
SHPËRNDAJE

messi-13vjecSulmuesi më i mirë në botë, Lionel Messi, ka zbuluar diçka që asnjëherë nuk e ka thënë deri më sot.

Cili ishte trajneri që Messi është ky që është sot në botën e futbollit?
Ai tha se Frank Rijkaard ka qenë trajneri më i rëndësishëm i karrierës së tij, pasi holandezi e zgjodhi atë në ekipin e parë qysh në moshën 16-vjeçare.
“Të gjithë trajnerët më kanë lënë përshtypje, por unë mendoj se gjëja më e rëndësishme në karrierën time ishte Rijkaard. Nëse ai nuk do kishte vendosur për të më marrë mua në ekipin e parë për të stërvitur dhe të luajë, ndoshta kurrë nuk do të kisha arritur në ekipin e parë”, tha Messi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.