Zbuloni emrin bombastik për mbrojtjen e Milanit

0
SHPËRNDAJE

GettyImages-471535030-670x437Pavarësisht se sot ka rinovuar Philippe Mexes për një tjetër sezon, Milani është në kërkim të një tjetër qendërmbrojtësi. Dëshirja e Sinisa Mihalovic mbetet Romagnoli, lojtar që tekniku serb e ka patur një vit më parë në Sampdoria, por Roma e ka referuzar  ofertën e parë prej 18 mln euro dhe ka kërkuar 30 mln. Nëse shifrat e kërkuar nga kryeqytetasit nuk do të zbres, ateherë Milani do të ndryshoj shënjestër. Zëvëndësuesi i parë i talentit të Romës do të ishte Ivanovic i Chelsea. Serbi i vitit 1984, e njeh mirë Mihajlovic duke e pasur trajner në kombëtare dhe i skadon kontrat në verën e vitit 2016. Ky operacion mund të mbyllet në shifrat e 12 mln euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.