Zeka për akuzat e Vajushit: Drejtuesit e Vllaznisë s’kanë gabuar

0
SHPËRNDAJE

zekaNjë ditë më parë, ish-futbollisti i Vllaznisë, Armando Vajushi, përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social, Facebook, akuzonte rëndë drejtuesit aktualë të klubit shkodran dhe i konsideronte ata fajtorë për gjendjen aktuale të skuadrës. Ndërkohë, sot, në një konferencë për shtyp, drejtori sportiv i klubit, Eugent Zeka, i pyetur në lidhje me këto akuza, ka dhënë një përgjigje indirekte, kur ka thënë: “Respekti dhe vlerësimi që kam për ish-lojtarin e Vllaznisë dhe të kombëtares shqiptare, Armando Vajushi, nuk më bën mua që të komunikoj me të përmes gazetave. Kur të shihem me të, do të komunikoj dhe me shumë dëshirë do të pij një kafe, ku do t’i shpjegoj se Vllaznia, për sa iu përket drejtuesve, nuk ka gabime, por ka vetëm dhunti”.

Një përgjigje e shkurtër, indirekte, por që e ka kuptimin brenda. Natyrisht që është e drejta e gjithsecilit të flasë e të thotë atë çfarë mendon, por kjo nuk i ka penguar drejtuesit e Vllaznisë të vazhdojnë punën, ndonëse presioni rreth tyre është i madh, si rrjedhojë edhe e drejtimit të klubit nga ana e bashkisë. Duke qenë të pambrojtur, ata janë vënë në tehun e kritikave, por edhe të akuzave, here pas here. Përveç Vajushit, që ka folur dje, më parë ka akuzuar edhe një tjetër ish- futbollist i kësaj skuadre, Xhevahir Sukaj. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.