Zëvëndësuesi i Dushkut, Veliu apo Osmani?

0
SHPËRNDAJE

 

Franc Veliu me fanelën e Vlorës
Franc Veliu me fanelën e Vlorës

 

Pas incidentit me masazhatorin e Tiranës, Erjon Dushku, nuk do të jetë më pjesë e Tiranës. Ky ka qenë vendimi i djeshëm nga stafi bardheblu. Menjëherë drejtuesit e Tiranës janë hedhur në sulm për të gjetur zëvëndësuesin e tij. Dy janë emrat e përfolur në kampin e 24 herë kampionëve të Shqipërisë. I pari është ish-kapiteni i Flamurtarit, Franc Veliu, tashmë në gjyq dhe i larguar me Flamurtarin. Kujtomë se emri i mëngjarashit ka qenë i lakuar edhe më parë.11701143_1630171897263592_4650322928464434891_n

Ndërsa emri i dytë është ai i Tefik Osmanit. Qendërmbrojtësi korcar me shumë mundësi do të qendroj në rradhët e Skënderbeut, por midis tij dhe Tiranës ka disa kontakte në ditët e fundit. Por me shumë afër është mbrojtësi vlonjat Franc Veliu, i cili mund të nënshkruaj shumë shpejtë me bardheblutë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.