Zi në futboll, shuhet Cruyff

0
SHPËRNDAJE

cruyff_cigaretteËshtë ndarë nga jeta sot një nga legjendat e futbollit. Holandezi Johan Cruyff pas betejës me kancerin, tashmë në moshën 68 vjecare na ka dhënë lamtumirën të gjithëve.

Cruyff ishte një nga lojtarët më të mirë që futbolli botërorë ka njohur. Me klasin e tij ai i tregoi Botës së futbolli mund të dashurohet edhe më shumë nëse ke talentin e tij…

 

Lamtumirë Cruyff, por për ne do të mbetesh në memorie gjithnjë i qeshur dhe me topin ndërkëmbë!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.