Zlatan & CO mundin Guingampin (Video)

0
SHPËRNDAJE

Paris Saint-Germain's Swedish forward Zlatan Ibrahimovic (L) vies with Guingamp's Senegalese midfielder Moustapha Diallo during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and EA Guingamp on September 22, 2015 at the Parc des Princes stadium in Paris. AFP PHOTO / THOMAS SAMSON

Pas dy barazimeve radhazi në kampionat, PSG është rikthyer te fitorja dhe e ka bërë ndaj Guingamp. Parizienët fituan me rezultatin e pastër 3-0 falë golave të Pastore, Di Marias dhe Ibrahimovic. Sulmuesi suedez ishte më i miri në fushë dhe ishte pjesë e të gjitha aksioneve që sollën golat. Në minutën e 76’ goditja e Ibrahimovic grushtohet nga portjeri dhe është Di Maria ai që e shtyn topin në rrjetë. Pas pak minutash suedezi shënon golin e tretë dhe i jep avantazhin 3-0 skuadrës së Blanc por në fund të takimit humbet një 11-metërsh. PSG është e qetë në krye të klasifikimit me 17 pikë, e ndjekur nga Rennes dhe Saint Ettienne.

Në vijim ju ftojmë të ndiqni golat e takimit:

https://www.youtube.com/watch?v=PwPeUbbl1-U

S'KA KOMENTE

Comments are closed.