Zlatan Ibrahimović: Milan ishte i dëshpëruar për transferimin tim

0
SHPËRNDAJE

Kështu flet Zlatan Ibrahimovic. Ajo kurrë nuk është e parëndësishme kur sulmuesi i PSG duhet të shprehi mendimin e tij. Kapiteni i Kombëtares suedeze foli në konferencën për shtyp para ndeshjes kualifikuese të Euro 2016 kundër Rusisë. Pavarësisht ndeshjes shumë të rëndësishme, tema e diskutimit është gjithmonë tek ai. “Mediat turke janë duke folur për mua për një transferim tek Fenerbahce dhe Galatasaray? Siç e përmenda më parë, interesi i klubit tjetër duhet të shkojë dhe të merret me agjentin tim Mino Raiola.”
image
“Po, unë jam i kënaqur që kjo pyetje, por ju duhet të bëni atë atij. AC Milan? Unë nuk e di, unë të ndjehen mirë në Paris. Këtë verë kam vendosur për të vetëm të pushuar. Por unë e di se Milani ishte pak i ‘dëshpëruar’ për transferimin tim, dhe kjo gjë nuk ndodhi.” Për ndeshjen romantike të Champions League kundër ish-ekipit të tij Malmö tha: “Është një rezultat i madh për Malmo dhe Suedinë. Për mua kjo do të jetë një moment gëzimi dhe emocion të madh. Malmö është një ekipi madh; Unë nuk jam duke thënë se ata mund të fitojë Ligën e Kampionëve, por ata duhet të marrë çdo mundësi për të mësuar dhe të rriten. Me zor po pres për të luajtur. Shumë keq që ndeshja e parë do të luhet në Paris dhe jo në Malmö. ”

Së fundi, një pyetje në lidhje me tërheqjen?: “Tërheqje? Nuk do të jetë e largët koha kur unë do të duhet t’i them lamtumirë futbollit, si në klubin dhe ekipin kombëtar. Unë ju siguroj se ju do të dini menjëherë. E gjithë bota do të dinë atë, do të jetë lajm. “

S'KA KOMENTE

Comments are closed.