Zvicër/ Sadiku, Kukeli dhe Djimsiti titullarë për Zurich

0
SHPËRNDAJE

Ka nisur mirë në aspektin personal sezoni i ri për të tre futbollistët shqiptarë të Zurich, Armando Sadiku dhe Burim Kukeli të Kombëtares së Shqipërisë, si dhe Berat Djimsiti (Xhimshiti) që sapo ka marrë pasaportën shqiptare dhe pritet të bëhet anëtari i radhës i kuqezinjve. Për fat të keq, në aspektin ekipor, Zurich mori një barazim të vakët ndaj Young Boys por gjithsesi mbetet një pikë e vlefshme. Sadiku u zëvëndësua në ’78 ndërsa Djimsiti dhe Kukeli luajtën gjithë takimin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.