Zvicra , aty ku shqiptarët kanë diktatin

0
SHPËRNDAJE

Numri i lojtarëve shqiptarë që luajnë në Superligën e Zvicrës nuk është i vogël, madje janë lojtarë të rëndësishëm në ekipet e tyre.

Bazeli kampion ka dy që aktualisht janë titullarë, madje për Albian Ajetin janë paguar rreth 4 milionë euro para pak kohësh, edhe pse e kishin shitur më parë për një milion euro tek Augsburgu në Gjermani.

Sulmuesi i Zvicrës U21 i bindi zviceranët ta blejnë dhe po e shpërblen besimin, teksa ka shënuar gol në fitoren me fundit me Thun.

Kjo ka bërë që në Zvicër të përzgjidhet në formacionin e javës, ku është përfshirë edhe Taulant Xhaka, që po kalon një formë shumë të mirë. Goli dhe asisti në Europa League e kanë motuar atë, që ka bërë një paraqitje shumë të mirë edhe në kampionat.

Ajeti

S'KA KOMENTE

Comments are closed.