Zvicra e pafat, kalon Polonia

0
SHPËRNDAJE

Momenti i golit nga Shaqiri
Momenti i golit nga Shaqiri

Polonia është kualifikuar me fat ndaj zviceranëve. Blazhikovski shënoi në fundin e pjesës së parë për polakët duke kaluar ekipin e tij në avantazh. Ndërkohë në fundin e ndeshjes një supergol i Shaqirit barazoi shifrat. Mbase ishte goli më i bukur i evenimentit, por që nuk shërbeu, sepse nga pika e bardhë pas 120 minutave të barabarta 1-1, është Granit Xhaka që humbet 11-metërshin dhe kualfikimi më pas i takoi polakëve që kalojnë me tej.

Penalltite13514309_10154137814922254_1273371024_n

S'KA KOMENTE

Comments are closed.