Zvicra shpall listën, mbetet jashtë një tradhëtar shqiptar

0
SHPËRNDAJE

Euro 2016/ Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic ka shpallur ditën e sotme edhe listën zyrtare të ekipit që do të grumbullojë në Euro 2016. Në mesin e të ftuarve janë edhe gjashtë lojtarë shqiptarë duke filliar Valon Behrami, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi, Blerim Xhemaili dhe Shani Tarashaj. Jashtë listës ka mbetur mesfushori shqiptar i Olympiacosit, Pajtim Kasami i cili duket se nuk bën më pjesë në planet e helvetëve.

image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.