Zyrtare, Allegri rinovon me rritje page

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Tashmë ështe zyrtare. Maksimiliano Allegri ka rinovuar kontratën me Juventusin, e cila do t’a mbajë të lidhur atë deri ne vitin 2017. Prej kohësh u përfol për këtë rinovim kontrate, dhe firma ishte thjeshtë një formalitet. Allegri nga ana e tij e ka merituar plotësisht këte gjë, pasi arriti të fitojë dy trofetë kryesorë ne Itali, titullin kampion dhe kupën, dhe gjithashtu arriti t’a dërgojë ekipin deri në finalen e Champions League, ashtu si paraardhësini tij Conte nuk e kishte bërë.
image
Për këtë arsye, presidenti Agnelli ka vendosur t’i bëjë edhe një rritje page trajnerit livornez. Ng 2.5 milion euro në sezon, tani Allegri do të përfitojë 3.5 milion euro në sezon. Një rritje page kjo si shpërblim për ecurinë e mirë që tregoi gjatë sezonit të tij të parë tek Juventus.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.