Zyrtare, Atletico Madrid blen Ferreira Carrascon

0
SHPËRNDAJE

yannick-ferreira-carrasco-arsenal-monaco-champions-league-25022015_1hfxayicahujn1dm9ipqnc90ml

Përforcim për krahët e mesfushës, Atletico Madrid përgatitet për sezonin e ardhshëm. Klubi madrilen ka blerë nga Monako Yannick Ferreira Carrasco. Atletico publikoi lajmin në website-n e tij zyrtar duke bërë me dije se mesfushori belg ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me klubin.

Pas zhgënjimit të vitit të kaluar Atletico Madrid duket se këtë vit do t’i hapë jo pak probleme dy pretendenteve kryesore Realit dhe Barçës, pasi po zhvillon një merkato të një niveli shumë të lartë dhe po kandidohet si një pretendent serioz për titullin kampion në Spanjë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.