Zyrtare, Benteke firmos me Liverpool

0
SHPËRNDAJE

benteke

Lajmi ishte në ajër prej ditësh por tashmë është zyrtare. Christian Benteke transferohet te Liverpooli për një shifër prej 46 milionë eurosh. Sulmuesi belg vjen nga Aston Villa, skuadër me të cilën ka shënuar 49 gola në 101 ndeshje në Premier League. 24 vjeçari ka firmosur një kontratë 5 vjeçare dhe është një nga blerjet më të shtrenjta të merkatos së kësaj vere.

Më poshtë do të gjeni një video me golat e shënuar nga Benteke :

https://www.youtube.com/watch?v=tpWBhIMgis8

S'KA KOMENTE

Comments are closed.