Zyrtare, Chelsea ka një mbrojtës të majtë të ri

0
SHPËRNDAJE

babaNë mbrëmjen e sotme Chelsea ka zyrtarizuar afrimin e mbrojtësit të Augsburg, Abdul Baba. Flitej prej disa ditësh për një transferim të mundshëm të mbrojtësit nën urdhërat e Mourinhos por vetëm mbrëmjen e sotme është zyrtarizuar akordi. Chelsea dhe Augsburg kanë komunikuar arritjen e marrëveshjes por pa bërë të ditura detajet ekonomike. 21 vjeçari që vitin e kaluar u aktivizua në 31 ndeshje me Augsburg u shpreh shumë i lumtur për kalimin te “Blutë” e Londrës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.