Zyrtare: De Sanctis firmos në Francë

0
SHPËRNDAJE

DeSanctis-save490epa_1
Morgan De Sanctis

Monaco ka firmosur zyrtarisht me portierin 39 vjecar që vjet luajti te Roma, Morgan De Sanctis. Francezët kanë firmosur me italianin për një vit ndërsa këtë verë atij i mbaroi kontrata te Roma dhe kryeqytetasit nuk pranuan të vazhdojnë bashkëpunimin.

Portieri De Sanctis ka luajtur edhe 6 ndeshje për Kombëtaren italiane ndërsa në rang klubesh ka luajtur për Juventus, Napoli, Sevilla si dhe Gallatasaray.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.