Zyrtare / Ja kur nis Seria A

0
SHPËRNDAJE


Sot edhe zyrtarisht Fedarata e Futbollit në Itali ka vendosur se kur të filloj Serie A, raporton minuta90.com.
Serie A do të filloj me 20 gusht dhe risi është se në këtë vit nuk do të pushojnë në dhjetor.

Në sezonin 2017/18, do të luhen tre ruande mesjavore: 20 tetor, 25 nëntor dhe 18 prill.

Për festat e Krishtlindjeve nuk do të ketë pushim për ekipet, ku vetëm pas vitit të ri do kenë pushim dy javë deri me 14 janar.

Kampionati do të përfundoj me 20 maj të vitit 2018.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.