Zyrtare, Lyon blindon mbrojtjen

0
SHPËRNDAJE

yanga mbiwaKlubi francez i Olympique Lyon po zhvillon një merkato shumë të mirë gjatë kësaj vere në përpjekje për tu paraqitur sa më mirë në Champions League dhe për të konkurruar PSG në kampionat. Nënkampionët e Francës kanë zyrtarizuar ditën e premte blerjen e mbrojtësit të Romës Mapou Yanga-Mbiwa. Mbrojtësi francez transferohet te Lyon për shumën e 8 milionë eurove plus 2 milionë bonuse. Përveç rinovimit me Lacazzette, Lyon ka afruar edhe disa lojtarë cilësorë si Rafael, Valbuena dhe tashmë edhe Yanga-Mbiwa.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.