Zyrtare, Lyon përforcon sulmin

0
SHPËRNDAJE

valbuena

 

Olympique Lyon ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit të krahut Mathieu Valbuena i cili kalon në Francë nga Dinamo e Moskës në Rusi ku ishte aktivizuar sezonin që shkoi. Blerja e sulmuesit u kompletua për një vlerë prej 5 milionë euro dhe lojtari ka firmosur një kontratë 4 vjeçare. Kujtojmë se Valbuena u transferua vitin që shkoi nga Marseille në Rusi për një vlerë prej 8 milionë eurosh.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.