Zyrtare, milionat bëjnë edhe Pelen “kinez”

0
SHPËRNDAJE

peleShadong Luneng ka zyrtarizuar afrimin e sulmuesit të Italisë dhe Southemptonit, Graciano Pele.

30 vjeçari ka nënshkruar për 2.5 vite një kontratë multimilionere nga e cila do të përfitojë plot 38 milionë euro.

Një pagë shumë e lartë për sulmuesin, rreth 15 milionë euro në sezon, ia ka prishur mendjen italianit për të lënë Anglinë.

Southemptoni ka përfituar nga kjo lëvizje 15 milion euro shkruajnë mediat italiane.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.