Zyrtare, pezullohet trajneri Diego Simeone

0
SHPËRNDAJE

Diego Simeone
Diego Simeone

La Liga/ Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone njihet nga të gjithë për karakterin e tij impulsiv dhe karizmatik, por në disa raste ai e tejkalon këtë gjë. Trajneri argjentinas është dënuar me tre ndeshje pas përjashtimit në ndeshjen ndaj Malagas të shtunën e shkuar, ku Atletico fitoi me rezultatin 1-0. Simeone hodhi një top në fushë për të ndërprerë një kundërsulm të skuadrës së Malagas dhe tashmë ndaj tij është marrë kjo masë ndëshkimore. Diego Simeone do t’i mungojë skuadrës së tij në tre ndeshjet e fundit të La Ligës ku ata janë në garë për titull të kampionit me pikë të barabarta me Barcelonën dhe një më shumë se rivalët e qytetit Real Madrid, që ndodhet  në vendin  e tretë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.