Zyrtare, Robinho ndryshon skuadër

0
SHPËRNDAJE

RobinhoAventurë e re për sulmuesin brazilian Robinho i cili ka nënshkruar në Kinë me Guangzhou Evergrande një kontratë 6 mujore me mundësi rinovimi. Bëhet fjalë për goditjen e dytë të madhe për futbollin kinez pas afrimit të Paulinhos nga Tottenham për 15 milionë euro. Kinezët larguan nga stoli i tyre Fabio Cannavaron dhe vendin e tij e zuri ish trajneri i kombëtares braziliane Felipe Scolari. Robinho tashmë 31 vjeçar kishte ngelur pa skuadër pas skadencës së kontratës me Santosin, braziliani do të veshë fanellën me numër 60.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.