Zyrtare, Roma blindon mesfushorin e saj

0
SHPËRNDAJE

ROME, ITALY - AUGUST 30:  Radja Nainggolan of AS Roma celebrates after scoring the opening goal during the Serie A match between AS Roma and ACF Fiorentina at Stadio Olimpico on August 30, 2014 in Rome, Italy.  (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Tashmë është zyrtare, Roma dhe Radja Nainngolan kanë arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës deri në 2020. Rinovimi i kontratës së belgut parashikon edhe një rritje rroge deri në 3.5 milionë euro plus bonuse.  Kontrata e mëparshme e mesfushorit të Romës skadonte në vitin 2018. Roma blindon në këtë mënyrë një nga mesfushorët e saj më të mirë, gjysmën e kartonit të cilit e bleu gjatë merkatos së kësaj vere.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.