Zyrtare, Roma gjen sulmuesin e ri në Angli

0
SHPËRNDAJE

romaRoma është gati të përqafojë sulmuesin e ri. Verdhekuqtë, sipas ESPN, kanë arritur marrëveshjen me Manchester City për boshnjakun Edin Dzeko. Mesa duket, anglezët kanë vendosur të ulin pretendimet, nga 30 milionë euro në 23. E duket se wshtw gjetur dakordwsia te rreth 20 milionw eurot qw duhet tw paguhen nga ana e Romës.
Tashmë pritet vetëm që sulmuesi të zbarkojë në kryeqytet në fillim të javës së ardhshme, për të kryer vizitat mjekësore dhe për të hedhur të zezën mbi të bardhë në kontratë. Me shumë mundësi, boshnjaku do të përfitojë 5 milionë euro në sezon.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.