Zyrtare, Roma largon një tjetër lojtar

0
SHPËRNDAJE

doumbiaTashmë është zyrtar rikthimi i Seydou Doumbia te CSKA e Moskës vetëm 6 muaj pas largimit nga klubi rus drejt Romës. Doumbia nuk ishte në nivelin që pritej te Roma dhe kjo bëri që drejtuesit ta largonin brenda një kohe shumë të shkurtër. CKSA e Moskës e ka deklaruar rikthimin e tij me anë të një komunikate zyrtare: “CSKA dhe Roma kanë arritur akordin për transferimin me formulën e huazimit të Seydou Doumbia deri në fund të 2015 me opsion deri në përfundim të sezonit 2015-2016. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë do të veshë fanellën numër 88 dhe klubi e ka regjistruar atë si për ndeshjet e kampionatit ashtusi edhe për ndeshjet eliminatore të Champions League.” – përfundon komunikimi i klubit rus.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.