ZYRTARE: Rossi me skuadër të re

0
SHPËRNDAJE

rossi

Sulmuesi italian Guiseppe Rossi, është transferuar në La Liga.

Fiorentina dhe Celta Vigo, kanë arritur marrëveshjen për huazimin një vjeçar të sulmuesit 29 vjeçar Guiseppe Rossi.

Rossi edicionin e fundit ka qenë i huazuar te Levante, ku në 17 paraqitje ka shënuar 6 gola, përcjell Lajmi.net.

Në karrierën e tij Rossi, ka veshur edhe fanellat e Manchester United, Newcastel, Parma, e Villarreal.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.