Zyrtare, Sidrit Guri firmos me Kukësin

0
SHPËRNDAJE

Sidrot Guri dhe Dritan Dervishi
Sidrot Guri dhe Dritan Dervishi

Superiorja/ Dita e sotme ka nisur me një lajm të mirë për skuadrën e Kukësit. Sulmuesi Sidrit Guri, ka nënshkruar sot për ekipin verilindor. Sulmuesi shkodran mbylli një sezon shumë të sukseshëm me Korabinduke dalë në Superligë dhe duke shënuar 20 gola, sot është bërë përforcimi i parë në këtë fazë të rëndëishme të merkatos për Kukësim.

Sidrit Guri
Sidrit Guri

Guri vlerësohet si ndër sulmuesit me të mirë dhe më me perspektivë në Shqipëri. Kukësi arriti të bindë lojtarin me një kontratë serioze, pasi Guri lakmohej dhe nga klube të tjera. Ndërkohe flitet se presidenti , Safet Gjici, ka shprehur besim tek ky lojtar dhe i ka kërkuar stafit teknik, që të vijojë punën për punën për të sjellë lojtarë cilësorë në ekip.

.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.